Oregano – účinky na zdravie

Oreganový olej bráni a chráni pred vznikom respiračných ochorení
Oreganový olej rozpúšťa a pomáha eliminovať nahromadený hlien v dutinách a dýchacích cestách. Upokojuje zapálené hrdlo a aj pľúca, z ktorých často vzniká nepríjemný kašeľ. Oreganový olej je tak skvelý pomocník proti vzniku respiračných chorôb, ale taktiež aj spomaľuje spomaľuje progresívne symptómy určitých respiračných ochorení.
 
Oreganový olej, ako protizápalový pomocník
Oreganový olej má protizápalové vlastnosti. Pôsobí protizápalovo ako vnútorne, tak aj vonkajšie. Ak, sa aplikuje lokálne, môže znížiť začervenanie a podráždenie postihnutej oblasti. Dokáže zmierniť bolesť, ktorá je spôsobená atritídou alebo aj poranením.
 
Oreganový olej proti vírusom
Oreganový olej má antivírusové vlastnosti, a tak poskytuje ochranu proti vírusovým infekciám. Posilňuje tak imunitu proti chrípke, mumpsu, osýpkam, ovčím kiahňam ale aj proti Covidu. Pomáha organizmu brániť sa dokonca aj proti autoimúnnym poruchám. Stimuluje aj tvorbu a funkciu bielych krviniek.
 
Oreganový olej, ako podpora trávenia
Oreganový olej pomáha pri trávení tým, že uvoľňuje svaly gastrointestinálneho traktu (GIT). Taktiež pomáha vyrovnať pomer dobrých a zlých baktérií v čreve. Jednou z aktívnych zlúčenín v oregane, ktorá je podobná ako mentol (nachádza sa v mätovom oleji)  je TYMOL. Tymol pomáha uvoľniť mäkké tkanivo  hrdla a žalúdka, čo pomáha znížiť aj gastroenterologický reflux, pálenie záhy a nepohodlie po jedle. Pomáha vyrovnať baktérie, kvasinky a prerastanie baktérií v tenkom čreve. Baktérie v tenkom čreve môžu spôsobovať plynatosť, nadúvanie a neznášanlivosť potravín obsahujúce sacharidy.
 
Oreganový olej proti parazitom
Oreganový olej eliminuje črevné parazity. Pri vonkajšom použití účinne odpudzuje vši, komáre, ale aj ploštice.
 
Oreganový olej pomáha zachytávať voľné radikály
Vysoká koncentrácia antioxidantov v oreganovom oleji pomáha znížiť oxidačné poškodenie a je vhodný pri prevencii poškodenia DNA (mutagenéza). Pomáha aj proti vzniku a vývoju zhubného nádoru (karcinogenéza) a starnutia. Tymol a karvarol, ktoré oreganový olej obsahuje sú veľmi silné antioxidanty.
 
 
 
 
 
 
Oreganový olej proti plesňam
Tymol je účinný na liečbu bežných plesňových infekcií kandidy, tie spôsobujú infekcie v ústach, kvasinkové infekcie a dokonca bojuje aj proti plesňám na nechtoch rúk, aj nôh.
 
Oreganový olej proti baktériam
Vďaka vysokej hladine karvarol, oreganový olej pomáha v boji proti niektorým druhom baktérií. Bežný typ baktérie, ktorý spôsobuje infekciu je Staphylococcus. Karvavol je účinný aj pri odstraňovaní baktérií Staphylococcus aureus a Staphylococcus epidermis. Pomáha liečiť aj bakteriálne problémy, ktoré vznikajú napríklad, aj v črevách.
 
 
 
Náš produkt si môžete kúpiť TU